O nas Kontakt
Loading images...
Analiza

Generalnie narzędzia dostępu do hurtowni pozwalają analizować dane wykorzystując trzy podstawowe techniki analizy:

 • Raportowanie – narzędzia raportujące umożliwiają dostarczanie niezbędnych raportów i sprawozdań dla celów zarządczych i sprawozdawczych w oparciu o zintegrowaną bazę danych hurtowni danych.
 • Analiza wielowymiarowa – narzędzia analityczne umożliwiają realizację zaawansowanych analiz: obserwacje trendów, prognozy, symulacje, analizy wielowymiarowe „od ogółu do szczegółu”, wyszukiwanie informacji szczegółowej i zagregowanej w zgromadzonych danych (zapytania predefiniowane i ad hoc).
 • Data Mining – narzędzia umożliwiające eksplorację danych.

BusinessObjects

Business Objects jest czołowym dostawcą oprogramowania umożliwiającego szybką i efektywną analizę danych z hurtowni. W połączeniu ze spójnym źródłem danych (system hurtowni danych) narzędzie to może być w łatwy sposób wykorzystywane jako narzędzie raportujące oraz narzędzie wspierające zaawansowane procesy decyzyjne w firmie. BusinessObjects jest systemem kompleksowym, zawierającym funkcje pozwalające zarówno na tworzenie nieskomplikowanych raportów wskazujących na najistotniejsze wskaźniki, jak też na tworzenie zapytań i analizę otrzymanych wyników. Standardowe, często realizowane raporty mogą mieć charakter statyczny i służyć prezentacji danych. Gdy ta możliwość nie jest wystarczająca mogą one również zawierać możliwości analizy wielowymiarowej, co w znaczny sposób zwiększa ich funkcjonalność. Model wielowymiarowy może być zbudowany zarówno w oparciu o dane znajdujące się w relacyjnym modelu danych (architektura ROLAP, np. IBM Informix RedBrick) oraz wykorzystywać wielowymiarowy serwer bazy danych (np.IBM DB2 OLAP). W szczególnym przypadku istnieje możliwość migracji z modelu hurtowni danych opartego na relacyjnej bazie danych do modelu opartego na bazie wielowymiarowej. Architektura BusinessObjects umożliwia zdefiniowanie różnych kategorii użytkowników: korzystających z wcześniej zdefiniowanych raportów, definiujących zapytania do hurtowni danych oraz tych, którzy będą tworzyli własne raporty i analizy wielowymiarowe. BusinessObjects InfoView, portal informacji biznesowej, w bezpieczny sposób umożliwia udostępnienie użytkownikom zrealizowanych raportów i analiz. BusinessObjects oferuje scentralizowany system bezpieczeństwa oparty o repozytorium zarządzane z poziomu aplikacji Supervisor. Dzięki temu dane są bezpieczne i istnieje pełna kontrola nad systemem. Supervisor umożliwia administrację zarówno zasobami domeny dokumentów, biznesowej reprezentacji danych, jak i zarządzanie prawami użytkowników.

Podstawowe cechy oprogramowania BusinessObjects:

 • Duża funkcjonalność w zakresie prezentacji i analizy danych – bogata funkcjonalność interfejsu klienta, przejrzystość obiektów biznesowych, pełne formatowanie raportów.
 • Wykresy, rankingi, formatowanie warunkowe, tabele przestawne.
 • Prezentacja danych w portalu intranetowym.
 • Automatyczne odświeżanie i rozsyłanie raportów.
 • Przesyłania danych pomiędzy użytkownikami systemu.
 • Polski interfejs użytkownika.
 • Różne zastosowania – jeden interfejs.
 • Bogate możliwości, w ramach pracy grupowej, wymiany dokumentów.
 • Możliwość pracy z wieloma źródłami danych w jednym modelu.

Więcej informacji:http://www.businessobjects.com/

Seagate Info

Seagate Info to korporacyjny system do wspomagania decyzji oparty na zaawansowanych technologiach raportujących oraz wydajnych narzędziach do analizy danych. Seagate Info 7 zawiera programy służące do prezentacji i analizy danych oraz wielowymiarowy serwer danych służący do składowania informacji zawartej w hurtowni danych. Ponadto jako źródło danych wykorzystane mogą być wielowymiarowe bazy danych składowane w serwerze IBM DB2 OLAP firmy IBM. Oprogramowanie Seagate Info pozwala na przetwarzanie raportów na serwerze oraz publikowanie ich na stronach internetowych w sieciach intranet. Seagate Info pozwala na sprawne, optymalne i wydajne zarządzanie informacją oferując łatwą obsługę, szybki dostęp oraz bogate możliwości obróbki danych korporacyjnych. Takie cechy jak realizacja zestawień tabelarycznych, wykorzystanie tabel przestawnych, formatowanie warunkowe, czy wykresy czynią z Seagate Info idealne narzędzie do łatwej i intuicyjnej analizy danych. Wyniki analizy wielowymiarowej mogą być automatycznie przetwarzane na wysokiej jakości raporty graficzne. Centralne administrowanie całym systemem oraz praca w architekturze trójwarstwowej sprawia, że jest to oprogramowanie łatwe i tanie w utrzymaniu.

Cechy oprogramowania Seagate Info 7:

 • Duża funkcjonalność w zakresie prezentacji i analizy danych.
 • Tabele przestawne, formatowanie warunkowe, wykresy itd.
 • Prosty i funkcjonalny interfejs użytkownika.
 • Praca przy użyciu interfejsu internetowego (przeglądarka danych).
 • Łatwa konfiguracja, konserwacja i instalacja oprogramowania (architektura trójwarstwowa, centralna administracja).
 • Współpraca z serwerem IBM DB2 OLAP.

Więcej informacji:http://www.crystaldecisions.com

MicroStrategy

MicroStrategy stanowi platformę Business Intelligence dla całej korporacji, wspierającą aplikacje do budowy trwałych, zyskownych relacji z klientami, zarządzające łańcuchem dostaw, monitorujące finanse, lub prowadzące dowolne inne z tysięcy możliwych dziś analiz biznesowych. Lepsze zarządzanie w tych obszarach prowadzi do wzrostu przychodów i zwiększonej wydajności operacyjnej.

Działy IT w firmach konsekwentnie starają się zapewnić coraz większą funkcjonalność coraz mniejszą liczbą narzędzi. Obejmuje to również dążenie do posiadania pojedynczej platformy Business Intelligence, wspierającej raportowanie i analizy dla każdego użytkownika. W dzisiejszych czasach platforma taka musi zarówno udostępniać funkcjonalność satysfakcjonującą analityków i menadżerów, jak i pozwalać działowi IT na integrację i ochronę systemów korporacyjnych – poprzez scentralizowaną administrację, zarządzanie wydajnością, mechanizmy przejmowania zadań oraz wielopoziomowe zabezpieczenia.

Platforma MicroStrategy daje działowi IT możliwość udostępnienia użytkownikom wszystkich 5 stylów Business Intelligence, jakich potrzebują. Począwszy od prostych zapytań ad hoc, po aktywne dostarczanie informacji i korporacyjne raportowanie. MicroStrategy 7i jest jedyną platformą analityczną o stopniu elastyczności, pozwalającym na dopasowanie do wszystkich wymagań biznesowych.

Więcej informacji:http://www.gramsoftware.pl/microstrategy/

ProInfo-Excel

Cechy oprogramowania ProInfo-Excel:

 • Integracja z Microsoft Excel – znany interfejs – nowe możliwości.
 • Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika.
 • Szybkość działania.
 • Wykresy, rankingi, własne formuły w oparciu o dane z hurtowni.
 • Zapis danych do hurtowni danych.
 • Polski interfejs użytkownika.

Więcej informacji:ProInfo_excel

Zapoznaj się z informacją dot. przetwarzania danych osobowych oraz cookies: Kliknij tutaj

Treść polityki przetwarzania danych osobowych osób odwiedzających stronę oraz używania ciasteczek cookies dostępna jest pod adresem: http://www.proholding.com.pl/rodo/

Zamknij